Tři mušketýři

Divadelní spolek Šembera Vás zve na muzikál TŘI MUŠKETÝŘI. Hrát budeme v neděli 4. 11. v 15 hodin, pondělí 5. 11. v 19 hodin a úterý 6. 11. V 19 hodin v Šemberově divadle.

Bohatýrsko-milostná hudební komedie podle slavného románu Alexandra Dumase, kterou pro divadlo napsal básník Vítězslav Nezval.  Román "Tři mušketýři" se stal jedním z nejslavnějších světových příběhů a od svého vzniku se dočkal celé řady úprav divadelních, operetních, muzikálových i filmových.

Vstupné: 120 Kč. Předprodej vstupenek v Informačním centru ve Vysokém Mýtě a na www.mklub.cz.

 

Vítězslav Nezval v barvitých scénách oplývajících leskem královského dvora, rytířskými utkáními, šarvátkami v přístavních krčmách i v pařížských ulicích, se vtipem a lyrikou zachytil nejen atmosféru na dvoře Ludvíka XIII, ale podmanivými verši oslavil lásku bojovnou i odříkanou, šťastnou i nesplněnou a samozřejmě vyzdvihl nejlepší vlastnosti mušketýrů: smysl pro čest a spravedlnost, odvahu, obratnost, věrnost a nerozlučné přátelství. Ke své komedii složil i hudbu a texty písní, takže vytvořil skutečně roztomilé dílko s mnoha hezkými melodiemi a písněmi. Na inscenaci se podílí přes 40 osob. Je kostýmově velice výpravná, náročná na rekvizity a dekorace.

V režii Josefa VÍŠI  hrají členové DS Šembera a hosté z Vysokého Mýta, Zámrsku, Litomyšle, Bučiny a Srubů: Filip Janouch, Michaela Kotrbová, Vladimír Martinek, Richard Matoušek, Pavel Pešek, Petr Chalupník, Michal Miler, Vojtěch Stratílek, Petr Klofanda, Tereza Dejdarová, Martin Vyhledal, Lucie Bučková, Petr Ryška, Petra Vtípilová, Václav Jetmar, Miroslav Meňház, Věra Milerová, Miroslav Buřil, Vladimír Stratílek, David  Salášek, Leoš Krbek, Ladislav  Dubišar, Adéla Kotrbová, Josef Víšo, Viktor Čáp, Michal Uher, Alexandr Farkas, Eliška Kopecká, Alžběta Hronová, Kristýna Hronová

Tance: Pavlína ŠTANCLOVÁ, Scéna: Zdeněk CULKA  a Viktor ČÁP, Kostýmy: Marie JISKROVÁ a Karel JISKRA, Zvuková spolupráce: Lubor NOVÁČEK, Světla: Jaroslav TESAŘ,  Masky:Martina a Josef PÁVKOVI, Inspice: Lenka KOČÍ, Text sleduje a představení řídí: Jiřina BUČKOVÁ,

Děj se odehrává ve Francii v roce 1625

Tuto inscenaci podpořili:  město Vysoké Mýto a IVECO Czech Republic, a.s.

Plakát plakat Tři mušketýři