Kujeba 2016: Dva a půl zářezu!

Ve čtvrtek 2. 3. 2017 večer byly v Šemberově divadle uděleny výroční ceny města Vysoké Mýto. Po loňském úspěchu Spolek opět zabodoval. A nejen ten!

Je naší milou povinností oznámit, že i letos jsme získali dvě bronzové sošky Kujeby!

 

 

Pomyslný zářez učinil celý Divadelní spolek Šembera (zejména zásluhou pana režiséra Josefa Víši), a to v kategorii: Za literární dílo včetně dramatického, dále za herecký výkon a režii. Oním želízkem v ohni se stala derniéra úspěšného muzikálu Noc na Karlštejně v Amfiteátru M-klubu.

Cenu převzal principál souboru Petr Klofanda...

klofanda

 

Dalším oceněným je dlouholetý člen spolku, režisér a fenomenální herec Jan Havel. Bronzovou sošku získal jako zvláštní cenu za dlouhodobou činnost ve prospěch města Vysokého Mýta, a to konkrétně za dlouholeté působení ve vysokomýtských divadelních souborech, za autorskou, režisérskou a hereckou činnost v Loutkovém divadle Srdíčko a další divadelní tvorbu pro děti.

havel

 

Pořadem s osobitým vtipem provázeli naši herci Tereza Dejdarová a Pavel Pešek, na které se můžete těšit v titulních rolích Limonádového Joa. A zahájili celý večer naším "půlzářezem". Za hudbu, hudební dílo, významnou hudební interpretaci totiž získal sošku Pěvecký sbor OTAKAR Vysoké Mýto – totiž za CD Krásně a smutno je o Vánocích a za adventní koncert v Husově sboru Církve československé husitské ve Vysokém Mýtě. Sbor OTAKAR považujeme (vzhledem ke společné minulosti a množství členů, kteří se ve sboru prolínají s členy divadelního spolku) za přinejmenší bratrský. Za sbor převzala Kujebu Věra Milerová (zcela vpravo)...

kujeby sembera otakar

Fotografie: Marek Harvan