Lotrando a Zubejda

Divadelní spolek Šembera Vás zve na pohádku od Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře:

LOTRANDO A ZUBEJDA

ŠEMBEROVO DIVADLO
NEDĚLE 14. 4. 2024 v 16 hodin
SOBOTA 27. 4. 2024 ve 14,30 hodin

Vstupné: děti: 60 Kč, dospělí 100 Kč.

Předprodej vstupenek v Informačním centru ve Vysokém Mýtě a také online.

 

Tato laskavá pohádka s krásnými písničkami je vhodná pro děti, rodiče, babičky i ostatní dospělé diváky a je jednou z nejkrásnějších pohádek, které u nás za posledních 30 let vznikly. Na motivy dvou pohádek z Čapkova Devatera (Druhá loupežnická a Velká pohádka doktorská) ji pro film napsal Zdeněk Svěrák v roce 1996. Vznikla nová veselá pohádka plná životních mouder a laskavého humoru, tak jak to jenom pan Svěrák umí. Velký podíl na hře mají i skvělá hudební čísla se všemi, dnes již zlidovělými písněmi od obou autorů. Dá se říci, že je to v poslední době nejpovedenější pohádka, která se dodnes s mimořádným úspěchem stále hraje a našla si i v divadelní úpravě mnoho nadšených diváků. V provedení Divadelního spolku Šembera se této inscenaci podílí přes 26 osob. Je kostýmově velice výpravná, náročná na rekvizity a dekorace.

 

V režii Josefa VÍŠI  hrají členové DS Šembera a hosté z Vysokého Mýta, Zámrsku, Chocně, Dvořiska, Boru u Skutče, Slatiny: Petr Chalupník, Michal Uher, Michaela Kotrbová, Michal Miler, Pavel Pešek, Petr Klofanda, Marek Harvan, Tereza Dejdarová, Lucie Voberová, Petra Vtípilová, Ema Šalamonová, Milan Radiměřský, Miroslav Bezdíček, Jakub Stodůlka, Josef Smrček, Martin Doležal, Tatiana Chalupníková, Nela Bystřická, Josef Víšo.

 

Tanečnice: Marie Divoká, Pavlína Drahošová, Barbora Vojtěchová
Scénická úprava textu: Josef VÍŠO, Nácvik tanců: Marie DIVOKÁ, Návrh scény:Josef VÍŠO a Martin DOLEŽAL, Realizace scény: Pavel PEŠEK a kolektiv, Kostýmy: Michaela KOTRBOVÁ, Zvuková spolupráce: Petr KLOFANDA, Světla: Jaroslav TESAŘ, Masky: Martina a Josef PÁVKOVI, Text sleduje a představenířídí: Olga MRÁZOVÁ.

 

Pojďte s námi prožít tento oblíbený pohádkový příběh. Nechte se přenést doatraktivního prostředí Dálného východu, zahrajte si s námi na loupežníky, zazpívejte si (třeba i jen tak potichu) písničky Jaroslava Uhlíře, ale hlavně si užijte vtipný děj, skvělou pohádkovou pohodu, krásné kostýmy a jevištní efekty.