MUZIKÁLOVÁ PŘEDLOHA SLAVNÉHO FILMU!

 

Jiří Brdečka si alkoholuprostého pistolníka vymyslel již v roce 1939. Tenkrát jako povídkového hrdinu pro časopis Ahoj. K filmu Oldřicha Lipského z roku 1964 vedla ještě dlouhá cesta, kterou dláždilo i představení divadla Větrník. Právě tuto Brdečkovu úpravu textu jsme pro vás, milí diváci, nastudovali...

 

Užijte si dechberoucí kankánové tanečnice, drsné rvačky a známé i neznámé melodie!

PŘESVĚDČTE SE, ŽE LITERATURA NENÍ NUDA!

 

Divadelní předvedení povídek Karla Čapka, které do divadelní podoby převedl a režie se ujal Jakub D. Kočí. Momentálně máme nastudované tyto povídky...

 

Rekord - délka asi 15 minut (hrají: Marek Harvan, Patr Stráník, Pavel Pešek, Robert Plocek j.h.)

Básník - délka asi 15 minut (hrají: Petr Stráník, Marek Harvan, Ondřej Harvan, Jakub D. Kočí a Míša Kotrbová nebo Milena Kvapilová)

Asi čtyřicetiminutové představení o putování k posvátnému místu. Jedná se o částečnou improvizaci s dobrodružnou zápletkou, kterou jsme vám schopni ušít takříkajíc namíru.

 

- REÁLIE NÁBOŽENSKÝCH POUTÍ 

- ZLOČIN I TREST 

- LÁSKA A OSOBNÍ TRAGÉDIE 

- POHYBOVÉ DIVADLO A ŠERM 

- SKUTEČNÉ PROŽITKY HERCŮ 

Nastudovali jsme veselou pohádku z autorského pera jednoho z našich herců a režisérů Zdeňka Culky Vodníkova nevěsta.

 

Dokáže se vymanit rozverná princezna Liduška ze spárů vládce vodní říše vodníka Břehule? A pomohou jí spíš vzácní princové, nebo prostý kovářský Honza? To se dozvíte v tomto představení. V jeho průběhu se můžete zaposlouchat také to několika upravených lidových písní a spatřit jevištní zázrak proměny člověka v rybu!

Divadelní spolek Šembera o. s. Vysoké Mýto pro vás připravil vynikající komedii od žijících anglických dramatiků Raye a Michaela Cooney (otce a syna). V rodné Anglii jsou nazýváni „mistry frašky“. V současné době tato hra rozesmává diváky na všech profesionálních scénách světa. Věříme, že i naši ochotničtí aktéři této vynikající komedie vás pobaví a zpříjemní vám s námi strávený večer. Hra byla uvedena v neděli 27. dubna a v pondělí 28. dubna ve Vysokém Mýtě.