22. prosinec 2018

PF 2019

PF 2019

Milí diváci, nyní máme kratší divadelní volno, ale můžete se na nás zase těšit na jaře. Hrát budeme:

8. března v Králíkách

10. března v Chornici

17. března v Sezemicích

26. března ve Svitavách

3. dubna v Dobrušce v rámci přehlídky Šubertova Dobruška

5 dubna ve Verměřovicích

My se na Vás také těšíme

8. listopad 2018

Tři mušketýři

V neděli 4. 11., v pondělí 5.11. a v úterý 6.11. 2018 jsme odehráli ve Vysokém Mýtě představení hry Tři mušketýři. Všechna tři předstvení byla hojně navštívena, což nás velmi těší. Následně jsme ještě absolvovali dvě zájezdní vystoupení, první v neděli 11.11. v Dolní RovniDruhé neděli 18.11. v Zábřehu Václavově na přehlídce amatérských divadelních souborů

Zde reportáž z našeho představení a zpráva na stránkách města Vysokého Mýta. Fotografie si můžete prohlédnout zde.

 

 

V sobotu 24. března sehráli ochotníci návštěvu krále Přemysla Otakara II. a jeho ženy Kunhuty Uherské s doprovodem při zahájení turistické sezóny 2018 Klubu českých turistů Pardubického kraje. Zahájení sezóny proběhlo v Amfiteátru M-klubu a bylo zde přítomno na 1000 turistů z širokého okolí. Král s královnou všechny "poutníky" v Mýtě přivítali spolu s ostatními představiteli města, kraje a KČT a pozvali je k prohlídce památek i okolí města.

Video z akce je možné shlédnout zde.

Foto: Aleš Felgr

V neděli 25. 2. 2018 ráno jsme se zúčastnili příjezdu Jana Lucemburského s chotí po 700 letech do Vysokého Mýta.

Byť jsme na přehlídce v Červeném Kostelci nepostoupili, přeci jsme trochu bodovali. Tedy naše Tornádo Lou Tereza Dejdarová získala čestné uznání...

25. březen 2017

Limonádový Joe

MUZIKÁLOVÁ PŘEDLOHA SLAVNÉHO FILMU!

 

Jiří Brdečka si alkoholuprostého pistolníka vymyslel již v roce 1939. Tenkrát jako povídkového hrdinu pro časopis Ahoj. K filmu Oldřicha Lipského z roku 1964 vedla ještě dlouhá cesta, kterou dláždilo i představení divadla Větrník. Právě tuto Brdečkovu úpravu textu jsme pro vás, milí diváci, nastudovali...

 

Užijte si dechberoucí kankánové tanečnice, drsné rvačky a známé i neznámé melodie!

27. červenec 2016

Čapkohraní

PŘESVĚDČTE SE, ŽE LITERATURA NENÍ NUDA!

 

Divadelní předvedení povídek Karla Čapka, které do divadelní podoby převedl a režie se ujal Jakub D. Kočí. Momentálně máme nastudované tyto povídky...

 

Rekord - délka asi 15 minut (hrají: Marek Harvan, Patr Stráník, Pavel Pešek, Robert Plocek j.h.)

Básník - délka asi 15 minut (hrají: Petr Stráník, Marek Harvan, Ondřej Harvan, Jakub D. Kočí a Míša Kotrbová nebo Milena Kvapilová)

20. červen 2016

Pouť svatá

Asi čtyřicetiminutové představení o putování k posvátnému místu. Jedná se o částečnou improvizaci s dobrodružnou zápletkou, kterou jsme vám schopni ušít takříkajíc namíru.

 

- REÁLIE NÁBOŽENSKÝCH POUTÍ 

- ZLOČIN I TREST 

- LÁSKA A OSOBNÍ TRAGÉDIE 

- POHYBOVÉ DIVADLO A ŠERM 

- SKUTEČNÉ PROŽITKY HERCŮ 

S lítostí oznamujeme, že v neděli 22. května 2016 zemřel náš kolega, kamarád, divadelní nadšenec a herec RNDr. Vladislav Steinfeld.

Vladislave, v našich vzpomínkách stále zůstaneš s námi!

1. duben 2016

Vodníkova nevěsta

Nastudovali jsme veselou pohádku z autorského pera jednoho z našich herců a režisérů Zdeňka Culky Vodníkova nevěsta.

 

Dokáže se vymanit rozverná princezna Liduška ze spárů vládce vodní říše vodníka Břehule? A pomohou jí spíš vzácní princové, nebo prostý kovářský Honza? To se dozvíte v tomto představení. V jeho průběhu se můžete zaposlouchat také to několika upravených lidových písní a spatřit jevištní zázrak proměny člověka v rybu!

S lítostí oznamujeme, že pro onemocnění jednoho z představitelů hlavních rolí jsme museli zrušit zájezd s Nocí na Karlštejně do Klášterce nad Orlicí tuto sobotu, tedy 12. března 2016.

29. únor 2016

Vodníkova nevěsta

Milí věrní diváci, konečně se zase něco děje! Na tuto a příští neděli jsme pro Vás připravili novou pohádku Zdeňka Culky. Bude to velice napínavá pohádka o zlém vodníkovi a krásné princezně s názvem "Vodníkova nevěsta". V neděli 6. března ji zahrajeme dvakrát, a to v 15.00 h a v 17.00 h. Příští neděli, tedy 13. března ji zahrajeme v 15.00 h. Vstupné bude jednotné 50,- Kč. Vstupenky si můžete zakoupit od 1. března na IC (v Muzeu českého karosářství). Neváhejte a přijďte, už se na Vás těšíme !!!

 

 

 

 

V pátek 12. února 2016 od 18.00 h se koná v restauraci Lyra valná hromada Divadelního spolku Šembera

Program:
zhodnocení sezony 2015

výhled na rok 2016

schválení nových stanov

volba rady a předsedy

diskuse

výběr členských příspěvků

 

Stanovy spolku - níže 

Tak máme za sebou docela náročný týden. Ve čtvrtek 12.11. jsme hráli narychlo, docela neplánovaně, v Chocni. V sobotu 14.11. jsme vystupovali v rámci divadelní přehlídky v Třebechovicích pod Orebem a v neděli 15.11. v Sezemicích. Jak v Třebechovicích, tak i v Sezemicích bylo vyprodáno do posledního místečka. Publikum bylo skvělé!! Děkujeme!! Opravdu se nám velmi pěkně hrálo. A teď nás čeká poslední představení v tomto roce, a sice ve Verměřovicích tento pátek 20.11. v 19.00 h. Pak budeme mít až do jara pauzu. Tak neváhejte a přijďte! Těšíme se na Vás.

Dnes vystupujeme v Chocni a o víkendu se již těšíme na diváky v Třebechovicích v sobotu v 19.00 h a v neděli v 18.00 h v Sezemicích. A příští pátek se ještě chystáme do Verměřovic, tam budeme hrát od 19.00 h. Pak budeme mít až do jara pauzu. Tak neváhejte a přijďte! Těšíme se

Poprosili nás v choceňském divadle, jestli bychom nemohli udělat záskok - ne tu slavnou hru od Cimrmanů, ale záskok s Nocí na Karlštejně namísto zrušeného čtvrtečního představení. No, co myslíte? Bylo to dramatické, ale nakonec se většina ansámblu uvolnila a pojedeme.

Takže tu máme jedno podzimní představení nadplán...

Čtvrtek 12.11.2015 od 19.30 v divadle v Chocni.

Hrajeme místo pražského Divadla Na Jezerce principála Jana Hrušínského, což nám celkem lichotí Emotikona smile Těsíme se na všechny!

Začali jsme pod vedením Zdeňka Culky zkoušet novou pohádku. Zdá se, že se máte na co těšit!

Stále jezdíme s Nocí na Karlštejně - nyní se pečlivě chystáme na soutěž v Třebechovicích pod Orebem v sobotu 14. 11. od 19.00. Poté budeme hrát ještě v neděli 15.11. od 18.00 v Sezemicích a 20.11. od 19.00 ve Verměřovicích. Přijďte nás tam podpořit! 

V neděli 18.10. 2015 jsme se podíleli na programu vernisáže výstavy o Karlu Čapkovi v Regionálním muzeu ve Vysokém Mýtě. Tři z našich herců četli Čapkovy povídky: Muž, který se nelíbil (četl Petr Ryška), Šlépěje (Petra Vtípilová) a Rekord (Marek Harvan). Poslední povídku Básník jsme pomocí Jakuba Draka Kočího zinscenovali. A zahráli si v ní Petr Stráník, Ondra Harvan, Marek Harvan, Jakub Drak Kočí a Míša Kotrbová. Jednotlivé povídky uváděla hrou na příčnou flétnu Šárka Vlčková. Fotografie Regionálního muzea Vysoké Mýto z vernisáže si můžete prohloudnout ve fotogalerii.

25. říjen 2015

Líbili jsme se

V říjnu jsme vystupovali s Nocí na Karlštejně na několika místech. A zde jsou reakce Chornic a Dolní Rovně na naše výkony

http://www.furtovnik.cz/karlsten-v-chornicach-je-to-vubec-mozny/

http://www.tjsokolroven.cz/rovensky-polocas-se-byl-podivat-za-vas-3  

Fotky z Chornic si můžete prohlédnout zde.

 

V neděli 18. 10. přijďte ve 14.00 hodin na vernisáž do Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě. Těšit se můžete na bohatý program, kterého se zúčastní i někteří naši umělci.

24. září 2015

Jsme i na Facebooku

Už nějakou dobu fungujeme i na Facebooku, takže naše novinky můžete sletovat i tam

24. září 2015

Noc na Karlštejně

Tak představení ve Vysokém Mýtě máme snad úspěšně za sebou :-). A co nás čeká teď? Na podzim ještě pořádná šňůra do různých míst v okolí. 

 

Přednáška Petra Klofandy v rámci "Univerzity volného času 2015/podzim". Přednáška se koná v úterý 27. 10. v 15.00 na Klubové scéně M-klubu. Cena celého semestru: 200 Kč. Cena jednotlivé přednášky: 50 Kč. Přihlášky a bližší informace v kanceláři M-klubu nebo na tel. č. 465 420 420. e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

13. srpen 2015

Noc na Karlštejně

Pro velký úspěch opakujeme ve čtvrtek 17. 9. a v pondělí 21.9. v 19.30 h slavný muzikál Noc na Karlštejně! Premiéru a první reprízy muzikálu v provedení vysokomýtských ochotníku letos v dubnu zhlédlo s velkým zájmem více jak 1000 diváků. Jejich nadšení, kladné ohlasy, ale i přání zhlédnout představení znovu přivedla divadelní spolek k myšlence uvést další reprízu muzikálu, a to hned ve dvou termínech, aby diváci měli opět možnost se ocitnout na Karlštějně v době vlády otce vlasti, zhlédnout rozverný příběh lásky, pobavit se a zazpívat si spolu s herci populární písně Karla Svobody. Těšíme se na vás!

Vstupné: 110Kč, Předprodej vstupenek v Informačním centru ve Vysokém Mýtě a na eshop.mklub.cz od 7.9.2015


 

29. červenec 2015

Divadelní prázdniny

Naši milí příznivci, momentálně máme divadelní prázdniny, ale určitě se můžete těšit na reprízy muzikálu "Noc na Karlštejně", který ještě zopakujeme v září v Mýtě a pak s ním navštívíme některá místa v okolí. Určitě sledujte naše webové stránky nebo facebook.

1. leden 2015

Rok 2014

-      - komedie „ Nájemníci pana Swana s podtitulkem „HABAĎŮRA““. Režie: Zdeněk Culka
-      - severské drama z pera „Divadla Járy Cimrmana“ a pánů Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka „Dobytí severního pólu“. Režie: Vladimír Martinek
1. leden 2013

Rok 2012 - 2013

Obě hry byly nastudovány a uvedeny v roce 2012 a opakovány během roku 2013. V roce 2013 nebyla uvedena žádná nová hra. 
 
- pohádka „Jak spravedlnost z pekla vzešla“ . Hudba a zvukové efekty: Petr Klofanda. Scénu a draka vytvořili: Zdeněk Culka a Viktor Čáp. Režisérem a autorem pohádky: Zdeněk Culka.
-  muzikál „Divotvorný hrnec (Finian´s Rainbow). Napsali: Edgar Yip Harburg a Fred Saidy, Hudba: Burton Lane. Překlad a úprava: Jan Werich a Jiří Voskovec. Režie: Josef Víšo. Choreografie: Mgr. Pavlína Filipi. Scéna: Zdeněk Culka. Stavba scény: Karel Jiskra. Inspice a kostýmy: Marie Jiskrová. Zvuková spolupráce: Ladislav Zachař a Jaroslav Bezdíček. Světla: Jaroslav Tesař. Masky: Martina a Josef Pávkovi. Text sledovala a představení řídila: Zdeňka Kubíčková.
 

Ochotníci budou tuto sobotu 16. května 2015 hostovat s muzikálem "Noc na Karlštejně" v Kulturním domě v Javorníku u Jeseníku.

 

5. květen 2015

Noc na Karlštejně

Děkujeme všem divákům za návštěvu našich představení muzikálu "Noc na Karlštejně", která jsme uváděli ve Vysokém Mýtě ve dnech 26. - 28. dubna 2015. Všechna tři představení byla  hodně vyprodána, což nás velmi těší. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout fotky z představení, které fotil Marek Harvan.

V letošním roce si připomínáme 190. výročí českého ochotnického divadla ve Vysokém Mýtě. Prvním divadelním představením v našem městě, sehraném neherci – studenty, tedy ochotníky, byla hra A. Kotzebua v překladu V. R. Krameria „Dům na silnici“. Tak dlouho trvající a bohatou divadelní tradicí se mnoho míst v našem regionu, ba ani v celých Čechách, Moravě a Slezko pochlubit nemůže a my jsme na ni patřičně hrdí. Veškerá letošní vystoupení se tedy uskuteční v rámci tohoto výročí.

30. březen 2015

Noc na Karlštejně

V neděli 26. 4. 2015  v 18 h, v ponděli 27. 4. 2015  v 19,30 h a v úterý 28. 4. 2015  v 19,30 h uvedeme v rámci 190. výročí českého ochotnického divadla ve Vysokém Mýtě slavný muzikál Noc na Karlštejně, který podle veselohry Jaroslava Vrchlického napsal Zdeněk Podskalský, a je i po čtyřiceti letech od uvedení na filmové plátno stále populární. Vtipná zápletka komedie, jejíž děj se odehrává na Karlštejně v červnu 1363, je postavena na údajném zákazu Karla IV, že na hradě se nesmí zdržovati žádná žena. Hradní posádku, která v něm poklidně žije a hospodaří bez žen, náhle vyruší ne jedna, ale hned dvě ženy, které tajně v přestrojení vniknou za hradby Karlštejna. A právě jejich přítomnost na hradě mezi samými muži dává skvělou možnost k pobavení diváků. Výborná divadelní komedie je v muzikálovém provedení ještě umocněna skvělou hudbou a písněmi od Karla Svobody a Jiřího Štaidla. Fotografie ze zkoušky si můžete prohlédnout zde.

1. leden 2012

Rok 2011

- Fridrich Wilhelm Ziegler: "Milenec a sok v jedné osobě, aneb hrabě a rytíř Milislav". Režie: Irena Truhlářová, Scéna: Filip Dvorský, Hudba: Ilona Vávrová, Světla: Jaroslav Tesař. Text sleduje a představení řídí: Jarmila Nosková.
- Hans Sachs: "Za vším hledej ženu". Režie a hudba: Martin Kašpar. Hudbu aranžoval a nahrál: Tomáš Severa. Scéna, rekvizity, choreografie a kostýmy: kolektiv. Zvuk a technika: Marcel Svěrák. Představení řídí a napovídá: Kristýna Dušková.
- "Komedianti jedou" - pásmo komediálních scének, hudby, zpěvu a tance z tvorby Osvobozeného divadla. Do programu byly zařazeny ukázky z her Těžká Barbora, Slaměný klobouk, Balada z hadrů, Svět za mřížemi, Divotvorný hrnec, dále předscény a písně z her Pěst na oko, Robin zbojník, Osel a stín, Caesar (tanec), Nebe na zemi a z filmu Pudr a benzin. Sestavil: Josef Víšo. Režie: Josef Víšo. Hudbu upravil, zpěvy nacvičil a orchestr řídí: Jan Klíma. Tance: Hana Opravilová. Scéna: Zdeněk Culka a Viktor Čáp. Inspice a kostýmy: Marie Jiskrová. Technická spolupráce: Jaroslav Bezdíček a Jaroslav Tesař. Masky: Martina a Josef Pávkovi. Text sleduje a představení řídí: Marcela Vaňásková.
1. leden 2011

Rok 2010

- komedie Francise Vebera "Jak unést dámu". Režie: Vladimír Martinek
hra Michaela Frayna "Bez roucha aneb ještě jednou zezadu" - představení hostaDivadelní soubor Divadlo Ve středu z Lanškrouna 
1. leden 2010

Rok 2009

- "Nejbláznivější den" - představení hosta Zámecký divadelní spolek Votružák Litomyšl 
- Oslavy 100 let Spolku Šembera 
- ke 100. výročí svého založení spolku revuální komedie  od Jiřiho Voskovce, Jana Wericha a Jaroslava Ježka
"Těžká Barbora". Režie: Josef Višo, Hudbu Jaroslava Ježka upravil, zpěvy nacvičil a orchestr řídil: Jan Klima.
Choreografie: Hana Chalupnikova. Scéna: Zdeněk Culka a Viktor Čap.
- "Profesor ve výslužbě aneb ty vraždy už stačí, starouši" - lechtivá komedie dle francouzské předlohy. Režie: Zdeněk Culka
1. leden 2009

Rok 2008

- "O myších a lidech" - představení hosta Jednota divadelních ochotníků JAROSLAV Luže
- "Prokletí rodu Baskerfillů aneb pozor zlý pes!" - představení hosta Divadelní soubor JIRÁSEK TJ Sokol Choceň 

13. a 14. února 2015 natáčel ve Vysokém Mýtě MAGNUSFILM s.r.o. dvoudílný příběh ze série „Stopy života“ pod názvem "Svatba". Vysokomýtští ochotníci byli požádáni, aby vypomohli při natáčení jako komparz. Nějaké scény se natáčely na náměstí, v restauraci Lyra, v obřadní síni radnice a na základní škole Javornického, kde si roli komparzistů vyzkoušeli i učitelé a žáci školy.  Zmíněné díly, které byly odvysílány na TV Barrandov v září 2015, je možné si prohlédnout zde: 1. díl, 2. díl.Ve fotogalerii si můžete prohlédnout fotografie z natáčení.

Ve Vysokomýtském zpravodaji z listopadu 2014 byl uveřejněn rozhovor redakce s předsedou našeho spolku Petrem Klofandou. Rozhovor si můžete přečíst zde.

 

Divadelní spolek Šembera Vysoké Mýto opakuje naposledy severské drama Dobytí severního pólu autorů Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka. Spoluautorem je Jára Cimrman. Představení se uskuteční v úterý 13. ledna 2015 od 19,30 hodin v Šemberově divadle. Vstupné 90,- Kč. Výtěžek benefiční akce bude věnován Centru Paraple. Omlouváme se všem divákům, kteří měli chuť přijít do divadla a zakoupili si vstupenku na 9.12.2014. Tento termín byl zrušen. Jako náhradní termín jsme pro Vás vybrali 13.1.2015 a automaticky jsou platné již zakoupené vstupenky. Další vstupenky jsou v prodeji přes e-shop M-klubu. 

Divadelní spolek Šembera Vysoké Mýto opakuje naposledy severské drama 

Dobytí severního pólu

PŘEDSTAVENÍ JE Z DŮVODU NEMOCI ZRUŠENO. VSTUPENKY ZŮSTÁVAJÍ V PLATNOSTI, NÁHRADNÍ TERMÍN BUDE VČAS OZNÁMEN.

Autoři: Zdeněk Svěrák a Ladislav Smoljak

Spoluautor: Jára Cimrman

Šemberovo divadlo Vysoké Mýto

Úterý 9. prosince 2014 od 19,30 hodin

Vstupné 90,- Kč 

Výtěžek benefiční akce bude věnován Centru Paraple

Vstupenky si můžete zakoupit na http://eshop.mklub.cz/ nebo na Infocentru v novém Muzeu českého karosářství.

Velectěnému obecenstvu se na vědomí dává, že pro dlouhé říjnové podzimní večery jest pro Vás připraveno severské drama z pera „Divadla Járy Cimrmana“ a pánů Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka.

"DOBYTÍ SEVERNÍHO PÓLU ČECHEM KARLEM NĚMCEM"

Tento kus, jen pro Vás, sehrají členové Divadelního spolku ŠEMBERA, jmenovitě Petr KLOFANDA, Marek HARVAN, Miroslav BEZDÍČEK, Pavel PEŠEK a Vladimír MARTINEK. Posledně jmenovaný se taktéž ujal režie.

K dobytí severního pólu pražskými otužilci dojde vždy v pondělí, 6., 13., nebo 27. října 2014, od 19,30 hodin, a to v divadle Aloise Vojtěcha ŠEMBERY. Vstupné pouhých 90,- Kč. Předprodej vstupenek započne ve vysokomýtském Informačním centru dne 22. září 2014. Případně si můžete vstupenky zakoupit přes  http://eshop.mklub.cz.

Ctěné publikum upozorňujeme, že propůjčená divadelní koncese nám neumožní toto znamenité dílo dále reprízovati.

Proto neváhejte a s námi za Cimrmanem, na severní točnu „Hajdy vpřed!!!“

 

Divadelní spolek Šembera Vysoké Mýto pro Vás, opět po čase, připravuje nové divadelní představení z dílny Divadla Járy Cimrmana.

Tentokráte se jedná o známé „Dobytí severního pólu“ autorů Járy Cimrmana, Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka.  I v našem provedení, se v seminární části pomocí odborných referátů seznámíte s životem a dílem našeho velikána a největšího Čecha. Ve druhé části Vás potom čeká severské drama „Dobytí severního pólu Čechem Karlem Němcem 5. dubna 1909“, a s ním skupinka českých otužilců, kteří se rozhodnou zapsat do historie a jako první dojít na severní pól. Během dobývání si budete moci oživit známé citáty jako jsou „Sníme psy“, „Domů! Do Prahy! Do Podolí! Do lékárny! Do...!“, „Děkuji ti, náčelníku, že ses mě zastal.“ „A teď jdu na sever, a teď jdu na jih.“. Na severní pól vás přivedou tito otužilci: náčelník – Petr Klofanda, učitel – Marek Harvan, Frištenský – Miroslav Bezdíček, lékárník – Pavel Pešek, americký Čech – Vladimír Martinek,
který se zároveň ujal režie.

Jelikož nám licence neumožňuje představení uvést více než třikrát, určitě nepropásněte jeden z termínů: pondělí 6., pondělí 13., nebo pondělí 27. října 2014, vždy v Šemberově divadle od 19,30 hodin.

Tak tedy v říjnu za Cimrmanem, do divadla. „Hajdy vpřed!!!“

DS Šembera opět uvede svou pohádku "Jak spravedlnost z pekla vzešla". Tentokrát v sobotu 5. 7. 2014 v rámci Divadelního dne v areálu Pod Hradiskem v Budislavi. Naše pohádka, kterou místní přejmenovali na "Princezna a drak", bude uvedena ve 14.15. Více informací o akci na www.divadlo-budislavek.cz.

Divadelní spolek Šembera má aktuálně na repertoáru, muzikál "Noc na Karlštejně" a pohádka "Vodníkova nevěsta"

5. květen 2014

Nájemníci pana Swana

Divadelní spolek Šembera o. s. Vysoké Mýto pro vás připravil vynikající komedii od žijících anglických dramatiků Raye a Michaela Cooney (otce a syna). V rodné Anglii jsou nazýváni „mistry frašky“. V současné době tato hra rozesmává diváky na všech profesionálních scénách světa. Věříme, že i naši ochotničtí aktéři této vynikající komedie vás pobaví a zpříjemní vám s námi strávený večer. Hra byla uvedena vneděli 27. dubna a v pondělí 28.dubna ve Vysokém Mýtě.

Hrajeme již v neděli 27. 4. v 19.30 v pondělí 28. 4. v 19.30. Vstupenky si můžete zakoupit v Informačním centru. Cena vstupenky 80,- Kč

27. březen 2005

Rok 2004

- Divadelní maškarní ples – 7.2.2004 hraje Betl band, uvádí Vladimír Martinek

- hra se zpěvy G. B. Shawa „Pygmalion“ v úpravě a režii Josefa Víši a s hudbou Jana Klími, scéna Zdeněk Culka, Viktor Čáp - premiéra 4.5.2004

- komedie „Záskok“ uvedena na přehlídce DSJC Plzeň dne 23.6.2004

- pohádka Zdeňka Culky „Králova kouzelná socha“ v autorově režii, hudba Petr Klofanda, scéna Zdeněk Culka – premiéra 13.11.2004

1. leden 2006

Rok 2005

- Divadelní maškarní ples – 5.2.2005 hraje Betl band, uvádí Pavel Karlík

- komedie „Šveska“ autorů Smoljak- Svěrák- Cimrman v režii Vladimíra Martinka, hudba Jaroslav Uhlíř úprava Petr Klofanda, scéna Zdeněk Culka, Viktor Čáp – premiéra 4.4.2005

- výroční představení, komedie „Naši furianti“ v úpravě a režii Josefa Víši, úprava lidových písní Pavel Zerzán, scéna Zdeněk Culka, Viktor Čáp – premiéra 6.11.2005

- Maškarní průvod „Rio de Mejto“ – účast v průvodu, pořadatel Dům dětí Mikádo

- představení hosta soubor Hadrián Přibyslav – hra „Legenda o Calandrovi“

- představení hosta soubor Fakariati Vysoké Mýto – hra „Krysař“

1. leden 2007

Rok 2006

- pohádka Zdeňka Culky „Princezna Jůlinka a kouzelník Abraxas“ v autorově režii, hudba Petr Klofanda, scéna Zdeněk Culka – premiéra 2.4.2006

- pohádka Zdeňka Culky „Trampoty čerta Barabáše“ v autorově režii, hudba Petr Klofanda, scéna Zdeněk Culka – premiéra 4.11.2006

26. březen 2004

Rok 2003

- lyrická pohádka se zpěvy Kráska a zvíře v režii Z Culky, lidové písně v úpravě P. Boštíka – premiéra 11.4.2003 (Řepníky)

- komedie Záskok autorů Smoljak – Svěrák- Cimrman pod režijním vedením Vladimíra Martinka, scéna Zdeněk Culka – premiéra 13.10.2003

25. březen 2003

Rok 2002

- komedie J.Kesserliga "Jezinky bezinky aneb Arzen a staré krajky" v režii Z. Culky, hudba Petr Klofanda , scéna Zdeněk Culka – premiéra 2.1.2002

- pohádka na motivy V. Čtvrtka v úpravě a režii Zdeňka Culky "Jak čert hledal díru do pekla", hudba Otakar Klíma úprava Pavel Zerzán, scéna Zdeněk Culka – premiéra 13.4.2002

- účast na historickém průvodu městem – pořadatel Město Vysoké Mýto

1. leden 2008

Rok 2007

- komedie Francise Vebera „Blbec na večeři“ – režie Vladimír Martinek, hudba Petr Klofanda, scéna Zdeněk Culka – premiéra 15.1.2007

- Společenský večer spolku – oslava 200. výročí narození A. V. Šembery – 30.3.2007

- fantas komedie v úpravě Zdeňka Culky „Venkovští patrioti“ – režie Zdeněk Culka, krátké filmy Vladimír Pidima, hudba Petr Klofanda, scéna Viktor Čáp a Zdeněk Culka – premiéra 4.11.2007

- vánoční hra na motivy lidových komedií v úpravě Josefa Víši „Betlémská hvězda“ – režie Josef Víšo, hudba PaedDr. Hana Chalupníková, scéna Zdeněk Culka a Viktor Čáp – Představení vzniklo ve spolupráci se žáky ZŠ Javornického Vysoké Mýto – premiéra 9.12.2007

Divadelní spolek Šembera o. s. Vysoké Mýto zve tímto všechny malé i velké diváky na veselou a strašidelnou pohádku. Pohádka byla a stále je velmi úspěšná u diváků ve Vysokém Mýtě i na mnoha zájezdových představeních. Koho ve hře uvidíte? Především zlou princeznu, dále pak pana krále, hodnou Aničku s kozou, čerty, tříhlavého draka a další. DS Šembera bude hru uvádět  17. května 2014 v Ústí nad Orlicí. Pokud by měl kdokoliv zájem uvést hru ve své obci/městě, může se obrátit na kontakt spolku.

Divadelní spolek Šembera o. s. Vysoké Mýto pro vás připravil vynikající komedii od žijících anglických dramatiků Raye a Michaela Cooney (otce a syna). V rodné Anglii jsou nazýváni „mistry frašky“. V současné době tato hra rozesmává diváky na všech profesionálních scénách světa. Věříme, že i naši ochotničtí aktéři této vynikající komedie vás pobaví a zpříjemní vám s námi strávený večer. Hra bude uvedena v neděli 27. dubna a v pondělí 28. dubna. Předprodej vstupenek v IC MěÚ od 14. 4. Vstupné jednotné: 80 Kč. 

 

DS Šembera má stále na repertoáru pohádku o čertech, zlé princezně, hodné Aničce s kozou a hlavně tříhlavém drakovi. Spolek bude hru uvádět 17. května 2014 v Roškotově divadle v Ústí nad Orlicí a 18. května 2014 v Nedvězí u Poličky. Pokud by měl kdokoliv zájem uvést hru ve své obci/městě, může se obrátit na kontakt spolku.

Více fotografií naleznete zde