Tak máme za sebou docela náročný týden. Ve čtvrtek 12.11. jsme hráli narychlo, docela neplánovaně, v Chocni. V sobotu 14.11. jsme vystupovali v rámci divadelní přehlídky v Třebechovicích pod Orebem a v neděli 15.11. v Sezemicích. Jak v Třebechovicích, tak i v Sezemicích bylo vyprodáno do posledního místečka. Publikum bylo skvělé!! Děkujeme!! Opravdu se nám velmi pěkně hrálo. A teď nás čeká poslední představení v tomto roce, a sice ve Verměřovicích tento pátek 20.11. v 19.00 h. Pak budeme mít až do jara pauzu. Tak neváhejte a přijďte! Těšíme se na Vás.

Dnes vystupujeme v Chocni a o víkendu se již těšíme na diváky v Třebechovicích v sobotu v 19.00 h a v neděli v 18.00 h v Sezemicích. A příští pátek se ještě chystáme do Verměřovic, tam budeme hrát od 19.00 h. Pak budeme mít až do jara pauzu. Tak neváhejte a přijďte! Těšíme se

Poprosili nás v choceňském divadle, jestli bychom nemohli udělat záskok - ne tu slavnou hru od Cimrmanů, ale záskok s Nocí na Karlštejně namísto zrušeného čtvrtečního představení. No, co myslíte? Bylo to dramatické, ale nakonec se většina ansámblu uvolnila a pojedeme.

Takže tu máme jedno podzimní představení nadplán...

Čtvrtek 12.11.2015 od 19.30 v divadle v Chocni.

Hrajeme místo pražského Divadla Na Jezerce principála Jana Hrušínského, což nám celkem lichotí Emotikona smile Těsíme se na všechny!

Začali jsme pod vedením Zdeňka Culky zkoušet novou pohádku. Zdá se, že se máte na co těšit!

Stále jezdíme s Nocí na Karlštejně - nyní se pečlivě chystáme na soutěž v Třebechovicích pod Orebem v sobotu 14. 11. od 19.00. Poté budeme hrát ještě v neděli 15.11. od 18.00 v Sezemicích a 20.11. od 19.00 ve Verměřovicích. Přijďte nás tam podpořit! 

Přednáška Petra Klofandy v rámci "Univerzity volného času 2015/podzim". Přednáška se koná v úterý 27. 10. v 15.00 na Klubové scéně M-klubu. Cena celého semestru: 200 Kč. Cena jednotlivé přednášky: 50 Kč. Přihlášky a bližší informace v kanceláři M-klubu nebo na tel. č. 465 420 420. e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

V neděli 18.10. 2015 jsme se podíleli na programu vernisáže výstavy o Karlu Čapkovi v Regionálním muzeu ve Vysokém Mýtě. Tři z našich herců četli Čapkovy povídky: Muž, který se nelíbil (četl Petr Ryška), Šlépěje (Petra Vtípilová) a Rekord (Marek Harvan). Poslední povídku Básník jsme pomocí Jakuba Draka Kočího zinscenovali. A zahráli si v ní Petr Stráník, Ondra Harvan, Marek Harvan, Jakub Drak Kočí a Míša Kotrbová. Jednotlivé povídky uváděla hrou na příčnou flétnu Šárka Vlčková. Fotografie Regionálního muzea Vysoké Mýto z vernisáže si můžete prohloudnout ve fotogalerii.

25. říjen 2015

Líbili jsme se

V říjnu jsme vystupovali s Nocí na Karlštejně na několika místech. A zde jsou reakce Chornic a Dolní Rovně na naše výkony

http://www.furtovnik.cz/karlsten-v-chornicach-je-to-vubec-mozny/

http://www.tjsokolroven.cz/rovensky-polocas-se-byl-podivat-za-vas-3  

Fotky z Chornic si můžete prohlédnout zde.

 

V neděli 18. 10. přijďte ve 14.00 hodin na vernisáž do Regionálního muzea ve Vysokém Mýtě. Těšit se můžete na bohatý program, kterého se zúčastní i někteří naši umělci.

24. září 2015

Noc na Karlštejně

Tak představení ve Vysokém Mýtě máme snad úspěšně za sebou :-). A co nás čeká teď? Na podzim ještě pořádná šňůra do různých míst v okolí. 

 

13. srpen 2015

Noc na Karlštejně

Pro velký úspěch opakujeme ve čtvrtek 17. 9. a v pondělí 21.9. v 19.30 h slavný muzikál Noc na Karlštejně! Premiéru a první reprízy muzikálu v provedení vysokomýtských ochotníku letos v dubnu zhlédlo s velkým zájmem více jak 1000 diváků. Jejich nadšení, kladné ohlasy, ale i přání zhlédnout představení znovu přivedla divadelní spolek k myšlence uvést další reprízu muzikálu, a to hned ve dvou termínech, aby diváci měli opět možnost se ocitnout na Karlštějně v době vlády otce vlasti, zhlédnout rozverný příběh lásky, pobavit se a zazpívat si spolu s herci populární písně Karla Svobody. Těšíme se na vás!

Vstupné: 110Kč, Předprodej vstupenek v Informačním centru ve Vysokém Mýtě a na eshop.mklub.cz od 7.9.2015


 

13. a 14. února 2015 natáčel ve Vysokém Mýtě MAGNUSFILM s.r.o. dvoudílný příběh ze série „Stopy života“ pod názvem "Svatba". Vysokomýtští ochotníci byli požádáni, aby vypomohli při natáčení jako komparz. Nějaké scény se natáčely na náměstí, v restauraci Lyra, v obřadní síni radnice a na základní škole Javornického, kde si roli komparzistů vyzkoušeli i učitelé a žáci školy.  Zmíněné díly, které byly odvysílány na TV Barrandov v září 2015, je možné si prohlédnout zde: 1. díl, 2. díl.Ve fotogalerii si můžete prohlédnout fotografie z natáčení.

29. červenec 2015

Divadelní prázdniny

Naši milí příznivci, momentálně máme divadelní prázdniny, ale určitě se můžete těšit na reprízy muzikálu "Noc na Karlštejně", který ještě zopakujeme v září v Mýtě a pak s ním navštívíme některá místa v okolí. Určitě sledujte naše webové stránky nebo facebook.

Ochotníci budou tuto sobotu 16. května 2015 hostovat s muzikálem "Noc na Karlštejně" v Kulturním domě v Javorníku u Jeseníku.

 

Děkujeme všem divákům za návštěvu našich představení muzikálu "Noc na Karlštejně", která jsme uváděli ve Vysokém Mýtě ve dnech 26. - 28. dubna 2015. Všechna tři představení byla  hodně vyprodána, což nás velmi těší. Ve fotogalerii si můžete prohlédnout fotky z představení, které fotil Marek Harvan.

V letošním roce si připomínáme 190. výročí českého ochotnického divadla ve Vysokém Mýtě. Prvním divadelním představením v našem městě, sehraném neherci – studenty, tedy ochotníky, byla hra A. Kotzebua v překladu V. R. Krameria „Dům na silnici“. Tak dlouho trvající a bohatou divadelní tradicí se mnoho míst v našem regionu, ba ani v celých Čechách, Moravě a Slezko pochlubit nemůže a my jsme na ni patřičně hrdí. Veškerá letošní vystoupení se tedy uskuteční v rámci tohoto výročí.

30. březen 2015

Noc na Karlštejně

V neděli 26. 4. 2015  v 18 h, v ponděli 27. 4. 2015  v 19,30 h a v úterý 28. 4. 2015  v 19,30 h uvedeme v rámci 190. výročí českého ochotnického divadla ve Vysokém Mýtě slavný muzikál Noc na Karlštejně, který podle veselohry Jaroslava Vrchlického napsal Zdeněk Podskalský, a je i po čtyřiceti letech od uvedení na filmové plátno stále populární. Vtipná zápletka komedie, jejíž děj se odehrává na Karlštejně v červnu 1363, je postavena na údajném zákazu Karla IV, že na hradě se nesmí zdržovati žádná žena. Hradní posádku, která v něm poklidně žije a hospodaří bez žen, náhle vyruší ne jedna, ale hned dvě ženy, které tajně v přestrojení vniknou za hradby Karlštejna. A právě jejich přítomnost na hradě mezi samými muži dává skvělou možnost k pobavení diváků. Výborná divadelní komedie je v muzikálovém provedení ještě umocněna skvělou hudbou a písněmi od Karla Svobody a Jiřího Štaidla. Fotografie ze zkoušky si můžete prohlédnout zde.

Ve Vysokomýtském zpravodaji z listopadu 2014 byl uveřejněn rozhovor redakce s předsedou našeho spolku Petrem Klofandou. Rozhovor si můžete přečíst zde.

 

Divadelní spolek Šembera Vysoké Mýto opakuje naposledy severské drama Dobytí severního pólu autorů Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka. Spoluautorem je Jára Cimrman. Představení se uskuteční v úterý 13. ledna 2015 od 19,30 hodin v Šemberově divadle. Vstupné 90,- Kč. Výtěžek benefiční akce bude věnován Centru Paraple. Omlouváme se všem divákům, kteří měli chuť přijít do divadla a zakoupili si vstupenku na 9.12.2014. Tento termín byl zrušen. Jako náhradní termín jsme pro Vás vybrali 13.1.2015 a automaticky jsou platné již zakoupené vstupenky. Další vstupenky jsou v prodeji přes e-shop M-klubu. 

1. leden 2015

Rok 2014

-      - komedie „ Nájemníci pana Swana s podtitulkem „HABAĎŮRA““. Režie: Zdeněk Culka
-      - severské drama z pera „Divadla Járy Cimrmana“ a pánů Zdeňka Svěráka a Ladislava Smoljaka „Dobytí severního pólu“. Režie: Vladimír Martinek

Divadelní spolek Šembera má aktuálně na repertoáru, muzikál "Noc na Karlštejně" a pohádka "Vodníkova nevěsta"